Kliniec / Cała Polska

Kliniec — charakterystyka materiału

Poznaj sieć partnerską Maxi-Service i daj się namówić na transport klińca budowlanego w Polsce

Czym jest kliniec?

To nic innego jak kruszywo budowlane. Kliniec budowlany należy do rodzaju brył kamiennych. Polski kliniec to kamień łamany o frakcji sięgającej od 5 do 25 mm. Jest to kruszywo, które doskonale miesza się z betonem i gipsem. Ponadto można je również zatopić w kleju. To wszystko sprawia, że ​​korzystanie z klińca jest bardzo skuteczne. Jakby tego było mało, materiał ten występuje naturalnie w przyrodzie — jest ogólnodostępny i łatwy w pozyskaniu (w przeciwieństwie do innych materiałów).

Utwardzanie powierzchni i wiele więcej

Pod kątem transportu kliniec jest, najchętniej zamawianym materiałem do utwardzania ziemi. Zdecydowanie właśnie w tym celu kruszywo stosuje się najczęściej. Firmy transportowe dostarczają kliniec do wsi i przedmieść. Branża budowlana wykorzystuje kliniec do obłożenia bocznych dróg, które nie zostały pokryte asfaltem. Jednak to nie wszystko. Kliniec jako materiał transportowy jest stosowany również w innych obszarach.

Poza utwardzaniem ziemi na peryferiach kliniec znajdzie swoje zastosowanie w branży budowlanej. Na placach budowy domów kliniec pełni rolę spoiwa. Ponadto to często dołączany wzmacniacz konstrukcji budynków, który zwiększa ich wytrzymałość mechaniczną. Z pomocą tego kruszywa można także utwardzić ogród oraz konkretne miejsca w ogrodzie.

Kliniec - materiał zewnętrzny i bezpieczny

Dzisiaj kliniec z jest dostarczany przez zaufane firmy transportowe. Materiał jest niezwykle wysoko pożądanym surowcem. Współczesny transport klińca jest pozbawiony obecności metali, które mogą wpłynąć na właściwości materiałów